turanturan.com.tr: Siğil Tedavisi

Siğil oluşumunun temel sebebi HPV adı verilen human papilloma virarkaür. Gayrı bir deyiş ile HPV olarak adlandırılan insan papilloma virüslerinin saik olduğu bir enfeksiyondur. Bahsi geçen HPV virüsünün çehreü fazla türü mevcuttur. Hpv yani Human papilloma virüsü derinin en üst kısmında kâin hücreleri etkilemekte ve böylece hücrelerin çoğalmasına, keratinlerin üremesine niçin olur. Siğiller çoğu kez insanoğluın ten rengine bakılırsa oluşmaktadır. Bir iki tür siğil HPV kaynaklı değildir. Bunlar göbekli siğil ve seboreik siğillerdir. Bu siğil türlerinin ikisi de reel siğil değillerdir. Siğil Ne Geçer? Normalde siğillerin birçoğu insan vücudu muhtevain zararlı olmamakta ve rastgele bir sağaltım uygulanmaksızın tabiatıyla geçebilmektedir. Bununla yan yana huzursuz edici olan ya da genital bölgede çıdem siğillerin ise sağaltım edilmesi gereklidir. Siğillerde kanama ya da iltihaplanma mevcutsa, atopik dermatit kadar farklı cilt emrazı ile yan yana görülüyorsa, göbekli siğil olarak maruf molluskum kontagiosum türünde bir siğilse, temelı cilt incitmebeni türleri ile karışabileceğinden yaşa bağlamlı seboreik siğil var ise kesinlikle spesiyalist bir cilt doktoruna başvuru edilmelidir.

Genital siğillerin belirtilerinin çok ziyade olduğunu söylemeyiz. Çoğunlukla bu siğiller çıkmaya sarrafiyeladığında hastalar doktora sarrafiyevuruyor ve fecirı konuyor. Siğillerin üstı silsile kaşıntı, yanma ve kanama kadar problemler da yaşanabiliyor. Genital Siğil Neden Oluşur? Genital bölgede siğil oluşmasının sebebi HPV virüsüdür. Bu virüsün çok adetda farklı alt türü bulunuyor ve bu türlerden birtakımları hem hanımlarda hem de erkeklerde genital siğillere niçin oluyor. Fakat temelı kişilerde siğiller ya da rastgele farklı bir tezahür de ortaya çıkmayabiliyor. Bir farklı deyişle enfekte olan kişilerde belirtiler gözlemlenmeyebilir. Genital Siğil İçin Riziko Faktörleri Nelerdir? Erken yaşlarda cinsî ilişkiye başlamak Çok adetda partnerle korunmasız ilişkiye girmek Cinsî yolla bulaşan farklı emrazın kişide olması Muafiyet sisteminin çelimsiz olması HPV Enfeksiyonu, Genital Siğil Dışında Ne Hastalıklara Yöntem Açar? HPV enfeksiyonunun sıklıkla erkân açtığı problemlerın başında genital bölgede siğiller çıkması geliyor. Bununla yan yana rahim ağzı kanseri vakalarının önemli bölümünden bu virüs sorumludur. Genital Siğil Hamilelikte Mesele Yaratır Mı? Gebeliğe bağlamlı ekstra bir sıkıntı meydana gelmez. Yalnızca genital siğillerin temelı bölgelerde olması yerinde doğumda aşırı gerilmeye bağlamlı kanamalar kabil. Özellikle vajinal duvarda kâin ve ebatları önemli olan siğillerde bu mesele yaşhatırayor. Genital Siğil Oluşumunu Önlemek Mümkün Yöneten? Genital siğillerin oluşmasını önlemenin ilk yolu kondom kullanmaıdır. Çünkü HPV virüsü cinsî yolla bulaşıyor ve bulaşmasını önlemek muhtevain de cinsî ilişkide kondom kullanılması örutubet taşıyor. Aynı zamanda bu virüse yönelik olarak vüruttirilen aşılar da mevcuttur. Bayanların oldukça etkin cinsî yaşlakin sarrafiyelamadan önce aşı yapmış oldurmalarında kâr var. 9 yaş üstü olan kız ve mert çocuklara aşı gestaltlması mümkün olabiliyor. Fakat bu dönemde aşı gestaltlmadıysa ilerleyici dönemlerde de gestaltlabilir. 45 yaşına kadar olan hanımlar HPV virüsüne yönelik aşılardan faydalanabilir.

siğil tedavisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al Seo Fiyatları https://otomasyonteknolojisi.name.tr/ https://toptankuruyemis.name.tr/ https://kisiselsosyalmedyadanismanligi.name.tr/ https://garantisuresi.name.tr/ https://game.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
Puro Satın Al puff bar satın al